6.7 Vzduchotechnické jednotky ZENITH AIR

!! ABSOLÚTNA NOVINKA NA TRHU VZDUCHOTECHNICKÝCH JEDNOTIEK !!
Kompaktné stojaté VZT jednotky modulárnej konštrukcie s vysokoúčinným rekuperátorom (rotačný alebo protiprúdový) vybavené vlastnou HI-TECH reguláciou spĺňajúce normu ECODESIGN 2018.

MODULÁRNA KONŠTRUKCIA:
Zostava VZT jednotky ZENITH AIR pozostáva z jednotlivých modulov vyskladaných ľubovoľne podľa požiadavky konkrétneho projektu. K hlavnému modulu pridávame ľubovoľne jednotlivé moduly filtrov, tlmičov hluku, ohrievača (vodný/elektrický), chladiča (vodný, freónový), prípadne 2. stupňa filtrácie. Jednotka je dodaná po jednotlivých moduloch pre jednoduché zostavenie a pospájanie káblov ovládania priamo na požadovanom mieste. Samotné zostavenie jednotky je veľmi jednoduché a rýchle.

zenith-air-foto-vnutri_

1 – SAMONOSNÉ OPLÁŠTENIE:
Opláštenie jednotky je vyrobené z tenkých oceľových plechov, vnútri je hladký Aluzink povlak odolný proti korózii. Zvonku je opláštenie opatrené povlakom s vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Tepelná izolácia pozostáva z minerálnej vaty s hrúbkou 50 mm.

2 – EC VENTILÁTORY:
Vzduchotechnické jednotky ZENITH AIR sú vybavené ventilátormi s EC motormi umožňujúcimmi reguláciu rýchlosti pri zachovaní vysokej účinnosti a úsporu energie v plnom rozsahu prevádzkových charakteristík. EC ventilátory majú kompaktnú konštrukciu, zvýšenú životnosť a plynulá regulácia otáčok FlowGrid® výrazne znižuje hladinu hluku.

3 – REKUPERÁTOR:
Rekuperácia tepla v jednotkách ZENITH AIR je realizovaná pomocou protiprúdového tepelného výmenníka typu „Multivoluminus“ alebo pomocou rotačného tepelného výmenníka. Oba tieto systémy zabezpečujú vysokú účinnosť rekuperácie tepla z odpadového vzduchu pri nízkom odpore prúdenia vzduchu.

4 – OVLÁDANIE:
Vlastný integrovaný HI-TECH systém ovládania umožňuje plynulú reguláciu prevádzkových parametrov a užívateľsky príjemné nastavenie na farebnom dotykovom displeji.

5 – FILTRE KAPSOVÉ:
Vzduch je v jednotke filtrovaný tkaninovými filtrami veľkej povrchovej plochy. Jednotka môže byť vybavená sekundárnymi filtrami triedy F7 / F9 oddeľujúcich škodlivé častice PM 10 a PM 2,5.

6 – OHRIEVAČ 7 – CHLADIČ:
VZT jednotky ZENITH AIR môžu byť voliteľne vyabvené chladičom a/alebo ohrievačom vzduchu. Pre chladenie je navrhnutý lamelový kvapalinový výmenník (voda, glykol roztok) alebo výparník (chladivo R410A). Ohrievač vzduchu je voliteľne elektrický alebo lamelový vodný.

funkcie-zenith-air

Zobraziť jediný výsledok